Jak rozpocząć własną działalność cateringową w domu – krok po kroku
Gotowanie może być pasją, hobby oraz czystą radością dla niektórych z nas. Jeśli też tak uważasz to możesz być zainteresowany rozpoczęciem własnej domowej firmy cateringowej. Prowadzenie cateringu w domu daje ogromne możliwości biznesowe. Ze zleceniami na catering na wesele, urodziny, imprezy, a nawet firmowe obiady nie będzie problemu, a ich ilość i dostępność gwarantowana jest już od początku prowadzenia działalności. Najważniejsze przy rozpoczynaniu działalności cateringowej jest planowanie. Stwórz nazwę, biznes plan, uzyskaj zezwolenie na prowadzenie działalności i zaopatrz się w niezbędny ekwipunek . Po wykonaniu wszystkiego pozostaje tylko zacząć reklamować swoje usługi. Poniżej każdy z tych obszarów omówiony został bardziej szczegółowo w celu lepszego zrozumienia każdego obszaru.
Nazwa firmy
Tworzenie nazwy firmy może być świetną zabawą. Nazwa firmy może być zabawna i śmieszna lub poważna i wyrafinowana. Nazwa firmy opisuje twoją firmę oraz jej ofertę. Jeśli zamierasz świadczyć swoje usługi dla ludzi młodych czy też dzieci, nazwa może być lekka i wpadająca w ucho. Jeśli natomiast twoimi głównymi klientami będą firmy to nazwa powinna być poważna, dostojna. Nazwę firmy można porównać do stroju. Jeśli chcemy być traktowani jako firma z tradycjami musimy ubierać się w garnitury i marynarki. Jeśli podchodzimy do tematu cateringu na luzie i uwielbiamy zabawę można ubierać się w dżinsy lub jaskrawo kolorowe t-shirty . Nazwa firmy jest taka sama . Przykładem wyrafinowanej nazwy byłaby Jurek-Catering Serwis . Taka nazwa daje poczucie powagi i wiedzy. Przykładem zabawy nazwą byłaby Palce lizać Catering. Zabawna słowem może być bardzo atrakcyjna dla młodszej widowni . Tak więc wszystko zależy od Ciebie.
Biznes Plan 101
Biznes plany nie muszą mieć setki stron i być wydrukowanym na ozdobnym papierze. Biznes plan musi zawierać Twoje cele, budżet i informacje o tym, kto stoi na czele firmy. Ten dokument może być wydrukowany na zwykłym papierze, ale należy go traktować jak wyrocznię i spis zasad, którymi się kierujemy w prowadzeniu biznesu. Świadczy przede wszystkim o tym, że podchodzimy do tematu bardzo poważnie.
Zgłoszenie działalności cateringowej
Obecnie odwiedzając lokalny Urząd Miasta lub Urząd Gminy można w jednym okienku otworzyć swoją firmę i rozpocząć podróż pod tytułem: „Własna działalność”.
Sprzęt niezbędny do prowadzenia firmy cateringowej
Wynająć, leasingować oto jest pytanie? Możesz rozpocząć swój biznes używając wynajętego sprzętu, możesz kupić używany sprzęt z zamkniętej restauracji, możesz rozpocząć pracę na sprzęcie dostępnym w swojej kuchni albo wydać małą fortunę na nowy sprzęt. Na ogół jest to wybór bardzo łatwy. Wszystkie informacje znajdziesz w swoim biznes planie, a dokładnie na podstawie budżetu biznesu planu. Każda wybrana metoda pozwoli Ci rozpocząć działalność w domu. Zawsze można zdecydować się również na zakup każdego elementu w po kolei, na przysłowiowe raty, a nie wszystkie naraz .
Po zakończeniu wszystkich podstawowych czynności związanych z rozpoczęciem działalności można skupić się na reklamie. Słowo na temat swojej działalności za pośrednictwem ulotek , broszur i wizytówek będzie niezbędne. Ulotki można wydrukować w domowym biurze .
I ostatnia rada! Rozpoczynając przygodę z własną firmą trzeba być ostrożnym wydając pieniędze. Oszczędzanie to klucz do sukcesu. Gdy już zaczniesz prowadzić własny biznes będziesz wdzięczny szczęśliwej gwieździe za taką możliwość.